Свята

     Останній дзвоник           

                Фото Галины Михайленко.
                Фото Галины Михайленко.

День матері

Де́нь матері — міжнародне та локальне свято. 

В Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня

Вперше встановлене офіційно Конгресом США 8 травня 1914. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. 

З XVII по XIX століття у Великій Британії відзначалася так звана Материнська неділя[en] (англ. Mothering Sunday) — четверта неділя Великого посту присвячена вшануванню матерів у всій країні. 

Вперше ідея виділити окремий день для відзначення єдності матерів у боротьбі за мир з'явилася у пацифістів. У США ідея відзначати День матері вперше була оприлюднена відомою американською пацифісткою Джулією Ворд Гоув у 1872 році. «День матері», за версією Джулії Ворд, — день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Концепція Джулії Ворд не знайшла широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах. 

У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів та їхньої ролі у житті кожної людини у пам'ять про свою матір, Анну Марію Рівз-Джарвіс, яка була відомою громадською діячкою, боролася за розвиток сфери охорони здоров'я у США. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом. 

У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в Європі.

День Перемоги


День Перемо́ги (рос. День Победы) — державне свято Радянського Союзу, а пізніше й країн, що входили до складу СРСР, що відзначається щорічно 9 травня «на згадку про переможне завершення Великої Вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників» . Встановлене указом президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року (ще до підписання) як день «всенародного торжества».
Дата пов'язана з прийняттям капітуляції Німеччини у війні в радянській зоні окупації в передмісті Берліна Карлсхорсті за московським часом.
1948 року, враховуючи жахливі наслідки війни, зокрема наявність на той момент величезної кількості інвалідів, свято було скасоване . Відновлене 1965 року зі статусом державного свята й неробочого дня . Від того часу супроводжувалося урочистостями: військовими парадами Радянської армії та демонстрацією на Червоній площі в Москві. Також відзначалося у деяких країнах Варшавського договору.
Від 1991 року, після ліквідації СРСР, відзначається на державному рівні в низці пострадянських країн — РосіїБілорусіКазахстані тощо.


В Україні відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні . Згідно Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» «З метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років в Україні встановлюється День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня» 






Урок пам'яті
5 травня 2017 року в КЗ “СЗШ №2 м. Покров Дніпропетровської області” відбулася зустріч з почесним громадянином міста, радником міського голови Лінська В. Т. Учні 5-11 класів з цікавістю прослухали виступ, який був доповнений поезією та піснями про Велику Вітчизняну війну у власному виконанні Василини Трохимівни. На закінчення вона подарувала експонат до шкільного музею.

Світлина від Евгенії Комарової.

Писанковий вернісаж









Афганский фестиваль 




Масляница 


Свято Масляна прийшов до нас з давніх язичницьких часів. Існує кілька назв урочистості, приміром, Сирна седмиця або Сирний тиждень, але нам звичніше все ж слово “масляна”. Свято приурочене до проводів зими та зустрічі довгоочікуваної весни.

На Русі було прийнято відзначати цей день в останній тиждень перед Великим Постом, за сім тижнів до Великодня. У багатьох свято асоціюється з великою кількістю смачних млинців з народними гуляннями.

Основні “масляні” правила





З величезної кількості вимог, яких необхідно дотримуватися на Масляну, хочеться виділити лише основні:







  • По-перше, протягом семи днів не можна вживати м’ясну їжу. Дозволяється лише молочні продукти та риба. Головні люду тижні — млинці з різними начинками. Їх печуть щодня, починаючи з понеділка і воскресіння.
  • По-друге, потрібно їсти стільки, скільки хочеться, тому що їжа в ці дні є особливою формою життя. В народі навіть ходили приказки “потрібно Їсти стільки, скільки собака раз хвостом махне”. На свято було прийнято ходити в гості, а також запрошувати до себе, вшановуючи друзів смачними млинцями та іншими частуванням.
  • По-третє, на Масляну прийнято влаштовувати гуляння та брати в них активну участь. Зараз у містах на великих площах влаштовують концерти з піснями і танцями, різними конкурсами та хороводами.

  • Традиції свята

    Здавна прийнято було відзначати кожен день Сирної тижня по-різному:

    Понеділок — “Зустріч”

    Рано вранці, свекруха зі свекром збирали невістку і відправляли її до батьків, а ввечері самі приходили в гості до сватів. За вечерею обговорювали різні конкурси, де буде проводитися свято. До цього дня на площі вже встановлювалися гойдалки, гірки і балагани.
    Господині з понеділка починали пекти млинці. Перший млинець прийнято було віддавати бідним, щоб ті пом’янули померлих родичів. Саме в понеділок в селах встановлювали опудало Масниці, яке одягали в різне ганчір’я.

    Вівторок — “Загравання”

    З настанням вівторка молоді люди починали влаштовувати катання на санях, з гірки та інші веселі забавлянки. Той, хто ставав переможцем у тій чи іншій грі, частувався смачними млинцями з різною начинкою. У цей день влаштовувались численні оглядини наречених, адже всі масляні обряди — це своєрідна підготовка до заручини, щоб після Великодня і Червоної гірки зіграти весілля.
  • Середа — “Ласуна”

    Про цей день добре розповість приказка: “Що є в печі, те все на стіл мечи!”. Звичайно, коронна страва будь-якого столу — млинці. У середу ходили до тещі в гості, прихопивши якесь смачне частування.

    Четвер — “Широкий разгуляй”

    Всі дні до четверга, вважалися не такими значущими. Але з приходом цього дня народ переставав працювати і повністю віддавався в руки веселощів. Люди грали в ігри, водили хороводи, влаштовували кулачні бої, а також лазили по высоченному стовпа.

    П’ятниця — “Тещині вечірки”

    Безліч олійних обрядів у цей день знаходили своє застосування в прискоренні одруження між молодими людьми. Тещі приходили в гості до зятям на млинці. Існував звичай, коли теща напередодні надсилала до хати зятя все необхідне для млинців: сковорідки, ополоник, а тесть — борошно і олію. Якщо зять нехтував цим звичаєм, він сильно турбував батьків дружини та інших родичів.

    Субота — “посиденьки зовиці”

    Невістки повинні були покликати в гості до себе зовиць (сестру чоловіка). Обов’язково слід подарувати якийсь презент родичці. Крім таких вечорів прийнято було просто приходити в гості до друзів і знайомих, щоб поласувати смачною їжею.
    Ще в суботу проводився “целовник” — всі наречені брали участь в обряді вшанування. Заручені молоді люди піднімалися на велику гору для катання, повинні були поклонитися, поцілуватися і з’їхати на санях вниз. Під горою продовжували цілуватися під голосні вигуки натовпу.

    Воскресіння — “Прощена неділя”

    Масляна закінчується Прощеною неділею. Цей день в народі також називався “целовальником” або “проводами”. Закінчувалася тиждень обжерливості і гулянь. Всюди розпалювали вогнища, щоб розтопити лід і сніг, а також доходив черга і до опудала — його також спалювали. В цей день прийнято просити вибачення у бога і у рідних.



  • День соборності УкраїниДень Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 

    Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. 

    Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
    У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР. 

    Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено. 

     Новий рік
    23.12 о 16:00 відбувся вечір для уснів 9-11 класів з приводу Нового Року.


    День захисника України та українського козацтва
     Де́нь Украї́нського коза́цтва — свято України. Відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці.  Сьогодні урочисто було вручено паспорт Пацеріній Анні.

      О 13:00 почались "Козацькі розваги" у яких прийняли участь П.Демченко, Д.Біляєв, А.Бєнів, Р.Смолярчук.
        









      За сумарною кількістю балів зайняли 2 місце. Також були нагороджені Бєнів Андрій за піднімання гирі вагою в 16 кг і Демченко Павло за армреслінг.
                                         








    День селища






    День туризму
    28 вересня було проведено день туризму. Всесві́тній де́нь тури́зму — свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія. 
    У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики. 
    У вересні 1999 року на XIII сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.



     Змагання 
        09.09 відбулися міські всешкільні змагання. Наша школа зайняла почесне 3 місце. 




    Олімпійський тиждень

       з 05.09 по 09.09 у школі буде проходити Олімпійський тиждень.                     



    Перше вересня
      День знань — радянське державне свято, проголошене 1 вересня 1984 року Верховною Радою СРСР. В Україні та деяких інших країнах, зокрема в країнах СНД, це свято й далі відзначатися та збігається з початком навчального року. Першокласники у цей день відзначають «Свято Першого дзвоника».  Традиційно цього дня в школах проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. Прийнято в цей день дарувати квіти своїм вчителям. У середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, як правило, обходиться без лінійок або влаштовують лінійки лише для першого курсу. У школах проводиться перший святковий урок, який щороку має різні теми, після якого зазвичай вирішуються організаційні питання — іноді видача підручників, для першокласників визначають місця за партами, і на цьому навчальний день закінчується.
     
    Від школи, як від лагідної мами,
    В життя доросле, в зоряну блакить,
    Одинадцятий клас ваш журавлями,
    На зустріч сонцю впевнено летить!

    Ми все, що знали вам дали в дорогу:
    Знання, уміння і душі тепло,
    Щоб з часом крокували тільки в ногу
    Й провалля на маршруті не було.

    Щоби здійснились дивні ваші мрії
    Неначе пісня, склалося життя.
    Щоб не згубили Віри і Надії
    Й не стало у Коханні вороття!

    Стоїть на злеті клин ваш журавлиний,
    Щоб горизонт розрізати крилом!
    Нехай в житті удача вас не кине,
    Не у великім ділі, ні в малом!


    Покладання квітів
      День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.



    День Вишиванки
    Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен бажаючий долучитись до свята одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.









    День Перемоги
      День Перемо́ги (рос. День Победы) — державне свято Радянського Союзу, що відзначалося щорічно 9 травня «на згадку про переможне завершення Великої Вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників». Дата пов'язана з прийняттям капітуляції Німеччини у війні в радянській зоні окупації в передмісті Берліна Карлсхорсті за московським часом. Встановлене указом президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року (ще до підписання) як день «всенародного торжества». У 1948 році, враховуючи жахливі наслідки війни, зокрема наявність на той момент величезної кількості інвалідів, свято скасували. Статус державного свята й неробочого дня 9 травня знову отримало 1965 року. З того часу супроводжувався урочистими військовими парадами радянської армії на Червоній площі в Москві. Також святкувався у деяких країнах Варшавського договору. З 1991 року, після розвалу СРСР, продовжує святкуватися в низці пострадянських країн — Росії, Білорусі, Казахстані тощо. В українському законодавстві із 2000 до 2015 рік День Перемоги визначався як день «торжества безсмертного подвигу народу — переможця над фашизмом, всенародної пам'яті про його боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини».  


      Також на честь свята біля міського бассейну були проведені змагання з легкої атлетики у якому брали участь учні нашого класу.
                                               


       На площаді ім.І.Сірка відбулося почесне марширування,участь у якому прийняли всі школи.
                                 
                                             





      Благодійний концерт
     19 березня було проведено благодійний концерт для зборів грошей на операцію по заміні кульшового суглоба Сергію Костецкому. Не дивлячись на погану погоду прийшло багато людей.
      

     



     Масляна
     12 березня було проведено свято Масляни, де кожен клас презентував свої страви. Також були веселі конкурси та розваги.
                                    
      Масниця (Пу́щення ,Сиропу́ст, Колодій, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця) — традиційне українське свято, що відзначається протягом тижня (іноді трьох днів) перед Великим постом. Початок нового циклу залицянь і любощів, пошуку пари, з метою продовження роду. 
      Колодій збігався в часі із Сиропусним тижнем, останнім тижнем М'ясниць. Це останній, напередодні Великого посту, тиждень, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали Бабським тижнем або попросту Бабським, а Колодій, відповідно, Бабським святом. Протягом цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їхні збиткування.   Християнська церква додала Масниці у свій календар, проте свято так і не набуло християнського змісту. Але оскільки православ'я достатній час є панівною релігією в Україні, то, з часом, автентична дата святкування Масниць була забута. Н. Дубровський, зауважує, що багато масничні обряди є чисто зимовими і не можуть відзначатися навесні. Він вважає, що масничні обряди перейшли з Власія, у якого «і борода в маслі». У Білорусі збереглася приказка: «На Аўласа бяри каўшом масла»(белорус.) — На Власа бери ковшем масла. У Поліссі досі Широкий четвер називають «Власов» або «Волосся».
                                                 

    Свято на честь 8 березня
      8 березня - Жіночій день.  Учні нащої школи влаштували свято на честь своїх матерів та  усього жіночього колективу школи.

      Міжнаро́дний жіно́чий де́нь (англ. International Women's Day) — щорічне свято, що відзначається 8 березня. 
     Започатковане як пролетарське феміністське свято Міжнаро́дний де́нь жіно́к-робітни́ць.          Починалось як соціалістичне політичне свято. Є спільним для культур переважно країн колишнього «радянського блоку» 
      Вперше святкувалося 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. Протягом XX століття відзначалося в СРСР та країнах соцтабору як державне свято. 
    1977 року, за радянської ініціативи, отримав статус міжнародного дня — рішенням Організації Об'єднаних Націй день називається (повна назва): Міжнаро́дний де́нь боротьби́ за права́ жіно́к і міжнаро́дний мир. 
      День став символом фемінізму й антисексизму. У деяких країнах, у яких відзначається день, жінки отримують подарунки та квіти. Цей жест багато феміністок, однак, знаходять недоречним, оскільки вони вважають, що день повинен привернути увагу до статевої рівності. 
      У деяких країнах відзначається подібно до західноєвропейських свят — Дня матері й Дня Валентина. Окремі діячі православної церкви і деяких інших релігійних спільнот світу не визнають свято 8 березня з огляду на його політичне походження.


    Подаруй квітку школі 

     03 березня було проведено акцію "Подаруй квітку школі"
     Наш клас подарував Сингоніум.

    Сингоніум (лат. Syngonium) — рід вічнозелених багаторічних рослин сімейства Ароїдні. Назва роду походить від лат. Syn - об'єднаний, спайный і gone - семяпочка. 33 види трав'янистих ліан і полуэпифитных рослин, поширених у Ц. і Ю. Америці. На батьківщині в тропічних лісах росте як ліана, утворює численні повітряні корені. 

    Вічнозелені лазять або сланкі рослини. Поширені від Центральної Америки до Бразилії. У роді 20 видів. У культурі найбільш відомі S. auritum і S. podophyllum - рослини теплих оранжерей. Сингоніуми використовують для озеленення зимових садів; як горшечно-діжкові рослини вони придатні для культури в кімнатах. 

    Сингоніум незвичайний тим, що з віком листя у нього змінюються. Листя молодих рослин стрілоподібні, сидять на прямому черешку. Найбільш яскраве забарвлення саме у молодих листків. З часом стебла витягуються і вимагають опори, з'являються листя з чітко вираженими частками. Можна зберегти ювенільний вигляд рослини, якщо обрізати стебла по мірі їх утворення. 

     Афганський фестиваль
     26.02 пройшов Афганський фестиваль. Все пройшло добре. Тепер в очікуванні наступного фестивалю. 

                            





    Зустріч випускників
    05.02 пройшла зустріч випускників.
      Наш клас також показував свій номер для випускників. Участь у заході прийняли Федюк Д. , Бондар Л. та Бєнів А.

                                 

     


    Звільнення міста від німецько-фашистських загарбників

    04.02.1944 року наше місто було звільнено від німецько-фашистських загарбників. В цей день ми вшановуємо память ветеранів. Також ми відвідали Голубенка Володимира Федоровича. Та на першому уроці дивилися фільм про українську дівчину-снайпера.

    Свято Св.Миколая
    Зустріч гостей



    Перлина 2015
















    День пам'яті жертв Голодомору 










    Тиждень Англійської мови
      з 9.11 по 13.11 у школі проходить тиждень Англійської мови.



     Міс Осінь

    6 листопада було проведено свято "Міс Оіснь". Ми щиро вітаємо Бондар Лесю з 2 місцем.


    Допомога АТО




     Підготовка до Виборів
                         




    Підготовка до Дня Міста
                                    




    Допомога АТО



    Свято Туристичної пісні 
        1 жовтня було проведено свято Туристичної пісні у парку та змагання на честь свята.



            Міська олімпіада 
    11 вересня була проведена міська олімпіада





    Шкільна спортекіада

      10 вересня була проведена шкільна спортекіада, у якій прийняли участь діти з 5 - 11 класи.





    Покладання квітів


    1 вересня







    1 вересня була проведена офіційна урочиста лінійка. Також за традицією була відвідана церковь .

    Підняття прапора у місті 



    Подарунок школі

    На честь закінчення 9 класу, ми зробили школі невеличкий подарунок - Альпійська горка.











    Фестиваль афганської пісні



    Кущи Троянд

    У нашої школи є традиція. У перший день навчального року, кращі учні школи саджають кущи троянд. З нашого класу це були - Олександр Петровський, Ігор Сочило, Ярослав Качан, Андрій Сова, Дмитро Біляєв.





    Благодійний концерт

     30 серпня було проведено благодійний концер,у якому брала участь учениця нашого класу - Федюк Діана.


    Масляниця







    Свято на честь Дня Народження Т.Шевченка

    Похід до ветерана

    Караул біля пам'яника І.Малка

    Караул біля пам'яника І.Малка

    Свято на честь Нового Року






    9 травня

    Кожен рік 9 травня  ми ходимо навідати ветерана війни.

    Конкурс

    У нас у школі проводили конкурс "Туристичної  пісні". Наш клас теж прийняв у ньому участь.

    Масляниця


                                

           






      




    Комментариев нет:

    Отправить комментарий